2022.10.30, wycieczka niedzielna , Lipce Reymontowskie, fot. B. Strzelczyk

2022, sierpień, wędrówki po Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej, fot.B. Strzelczyk

Rokrocznie wędrujemy po Jurze . I chociaż nie są to zbyt wysokie wzniesienia to jednak niesamowicie urokliwe zarówno krajobrazowo jak i historycznie. 

Tym razem rozpoczęliśmy od przepięknego miejsca zwanego Polskimi Malediwami lub Małą Chorwacją. I chociaż to jeszcze nie Jura, to warto tam być. To arboretum w Jaworznie i nieczynny kamieniołom Gródek. Moc wspaniałych wrażeń. 

I wreszcie Jura. Dolina Racławki, Dolina Będkowska i wejście na Sokolicę wcale nie takie łatwe .Niektórzy byli wręcz zdziwieni, że na Jurze są takie różnice wysokości. Dalej Dolina Sąspowska, Kobylańska, piękna Brama Krakowska i  Ojców ze swoją bogatą historią. A wracając do Łodzi zwiedziliśmy Olkusz i jego podziemia. Tu dopiero jest historii moc. Wpadliśmy też na chwilę na Pustynię Błędowską. Cały pobyt zwyczajowo zakończyliśmy konsumpcją pstrągów , tym razem w Chechle.

To był ze wszech miar udany czas. Pogoda dopisała a uczestnicy byli wyjątkowo roztańczeni wieczorami.

45 - lecie Klubu Turystów Górskich "Świstak".

2 czerwca 2022 roku uroczyście obchodziliśmy 45-lecie naszego Klubu. Kol. Prezes Halina Osojca podsumowała ostatnie 5-lecie. Były liczne odznaczenia, dyplomy i podziękowania dla tych, którzy mieli znaczny wkład w działalność klubu. Był  też krótki pokaz multimedialny z poprzednich jubileuszy oraz wspomnienia o tych naszych Członkach , którzy odeszli od nas na wieczną  wędrówkę w minionym 5-leciu. Był też tort i szampan , były toasty i życzenia pomyślności na dalsze lata. Było to zarazem miłe spotkanie z tymi, którzy kiedyś byli w naszym klubie.  I tak w miłej atmosferze , gawędząc o tym ,co było i co jeszcze być może zakończyliśmy nasze spotkanie.

2022 maj, rozpoczęcie sezonu w Sromowcach Wyżnych , fot .B. Strzelczyk i S .Burda

   Klub Turystów Górskich „Świstak” obchodzi w tym roku 45 urodziny, powstał 26 maja 1977roku. Górski sezon jubileuszowy rozpoczęliśmy w Pieninach, było też trochę Gorców i Beskidu Sądeckiego. Po drodze do Sromowców Wyżnych , gdzie kwaterowaliśmy, zwiedziliśmy Stary Sącz, a tam oprócz zwiedzania  zabytków w historycznym centrum, spacerowaliśmy po niedawno zbudowanym, leśnym molo .  Miło było wracać po latach znów do tych pięknych gór. Szkoda tylko, że kultowa sosna na Sokolicy wygląda coraz smutniej. Obyśmy nie musieli  w przyszłości oglądać jej tylko w Muzeum Pienińskim, gdzie część już się znajduje.

Pogoda w czasie naszego pobytu dopisywała, oprócz cudownych  wędrówek po górach , mieliśmy także wiele innych atrakcji.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Muzeum im. Mikołaja Reja w Nagłowicach.

Wycieczka niedzielna Gałkówek - Janówka, 16.7.2022, fot. B. Strzelczyk.

Wyc. niedzielna Żakowice - Justynów, maj 2022

Wycieczka niedzielna Głowno - Bratoszewice , 16.01.2022

2021, wrzesień, Góry Kaczawskie, fot. B. Strzelczyk

Zakończenie sezonu 2021 w pięknych okolicach zwanych też Krainą Wygasłych Wulkanów. Tereny piękne przyrodniczo i z przebogatą historią.  Po drodze do Jastrowca, gdzie mieliśmy kwaterę w Chacie Morgana, zwiedziliśmy Złotoryję i zamek Grodziec. A w czasie naszych wędrówek zwiedziliśmy jeszcze zamki :w Bolkowie, Świny, Wleń i kilka innych, bo takie bogactwo ma Dolny Śląsk. Było też trochę Jeleniej Góry i oczywiście przepiękne tereny wzdłuż rzeki Bóbr . i zapora w Pilchowicach . W drodze powrotnej zwiedzaliśmy Kościół Pokoju w Jaworze.

19 - 27.05.2018, Mszana Dolna, rozpoczęcie sezonu w Beskidzie Wyspowym.

2013, wrzesień, Camino de Santiago, trasa portugalska, fot.B. Strzelczyk, S. Burda

Lipiec 2012, wokół Mont Blanc, fot. B. Strzelczyk

15.03 - 15.04.2008, Nepal, trekking wokół Annapurny, fot. B Strzelczyk i S. Burda

Camino de Santiago 25.04 - 31.05.2013, fot. B. Strzelczyk, S. Burda

Camino de Santiago 2009, fot. B. Strzelczyk